به نام خدا

مقررات دبیرستان  هیات امنائی نبی اکرم(ص)درسال تحصیلی1391/1390

    الف)آنچه در زمینه رفت و آمد و حضورمورد انتظار می باشد:

1- شروع کار دبیرستان ،30/7 و ساعت پایان کلاسهای رسمی به صورت عادی 45/12 و در صورت برگزاری کلاس تقویتی30/14 می باشد.چنانچه تغییراتی در این برنامه صورت گیرد ،مراتب به اطلاع دانش آموزان و اولیاء ایشان خواهد رسید .

2- خروج دانش آموزان از دبیرستان در ساعات کار رسمی (کلاسها ، ظهرو....)ممنوع است و در موارد ضروری هماهنگی اولیاء با دبیرستان در روز قبل از آن لازم است.

3-  تأمین وسیله رفت و آمد دانش آموزان برعهده اولیاء می باشدو دبیرستان در این مورد تعهدی ندارد.

4- تأخیر دانش آموز در ورود به دبیرستان و کلاس در نمره انضباط او موثراست و در صورتی که تأخیر ورود به دبیرستان در مدت سی روز، بیش از سه بار باشد برای بار اول باعث یک روز محرومیت از حضور در کلاس می گردد، ودر صورت تکرار تصمیم به عهده دبیرستان است.

5- عدم حضور دانش آموز در دبیرستان منوط به کسب اجازه ی قبلی از معاون مربوطه است.دبیرستان از روز اول مهر ماه تا پایان سال تحصیلی که آن روز از طرف مدرسه اعلام می گردد،دایر است و کلاس ها تشکیل خواهد شد.همچنین آخرین روز دایر بودن درماه اسفند توسط دبیران اعلام می گرددو دانش آموزان ملزم به حضوردر مدرسه خواهند بود.

6 - در صورت کسالت دانش آموز ،اولیای وی لازم است قبل از ساعت 10 صبح همان روز (ودر صورت ادامه غیبت در روزهای بعد )دبیرستان را مطلع کنند و همچنین ارائه ی گواهی از طرف ولی ،در روز بعد (اولین روز حضور پس از غیبت )ضروری است.

تبصره:برای دانش آموزان مراجعه در وسط روز به دبیرستان پذیرفته نیست و دانش آموز باید تمام آن روز را استراحت کند .

7- بخاطر حفظ نظم در دبیرستان ،غیبت در ایام نزدیک به تعطیلات نوروز (اواخر اسفند ماه )یا ایام بعد از تعطیلات (14 فروردین به بعد )و یا زمانهای بین تعطیلات به علت مسافرت پذیرفته نیست.در صورت بیماری دانش آموز در این ایام،اولیاءوی ،دانش آموز را به مدرسه آورده و سپس به منزل بازگردانند.

8- هر گاه میزان غیبت غیر موجه دانش آموز از شش ساعت در مدت یک ماه تجاوز کند ، برای بار اول دانش آموز را به مدت سه روزاخراج می شود و در صورت تکرار ،تصمیم در مورد وی به عهده دبیرستان خواهد است.تشخیص عذر موجه به عهده دبیرستان است).

     ب) آنچه در زمینه برنامه های دبیرستان مورد انتظار است:

1- شرکت تمامی دانش آموزان در کلاس ها و فعالیتهای فوق برنامه و مراسم رسمی دبیرستان الزامی است.

- برنامه ی نماز جماعت جزء برنامه های رسمی دبیرستان است و دانش آموزان مانند سایر برنامه های رسمی دبیرستان الزامی است.

3- اردوها و بازدید ها بخش مهمی از برنامه های آموزشی و تربیتی مدرسه ،تلقی می شوند و دانش آموزان باید برای شرکت در این برنامه ها اهتمام جدی داشته باشند (در صورت عدم شرکت در اردو لازم است دانش آموز زمان برگزاری اردو مانند ایام عادی در مدرسه حضور داشته باشد.)

  ج) رفتار مورد انتظار دبیرستان از دانش آموزان:

1- دانش آموزان این دبیرستان با کارکنان مدرسه و هم درسان خود با احترام و با خلق و خوی اسلامی برخورد می کنند.

2-  دانش آموزان در حین سال تحصیلی در یادگیری دروس ، اجرای مرتب و منظم تکالیف ،رعایت نظم و مقررات انضباطی و آموزشی توجه دائم و کوشش مستمر خواهند داشت.

3-  دانش آموزان به تمامی آئین نامه ها و شیوه ها ی اجرای فعالیت ها که از طریق دبیرستان به ایشان اعلام می شود توجه کافی داشته باشند (مثل نظام امتیازی،زمان و نحوه مراجعه جهت انجام امور و نظایر آن)

4- مبنای کار دبیرستان بر اساس اعتمادورعایت امانت داری توسط دانش آموزان است، برای همین شایسته است در مواردی چون اجرای تکالیف ،امتحانات ،به رویت اولیاءرساندن اطلاعیه ها و نامه  های مدرسه ،گواهی غیبت و نظایر آن ،دقت کافی به عمل آید.

5 - وضع ظاهری دانش آموز از لحاظ پوشش و نظافت باید برگرفته از اصل سادگی ،هویت ملی و مذهبی کشور و آراستگی مطابق با شأن دانش آموزی باشد.

6- خرید و فروش وسایل بین دانش آموزان ممنوع است .

- دانش آموزان باید در نگهداری وسایل دبیرستان و حفظ نظافت مدرسه کوشا باشد.در صورت ایراد خسارت به اموال دبیرستان یا دیگران لازم است بر اساس وظیفه ی شرعی آن جبران کند. همچنین حفظ وسایل شخصی بر عهده خود دانش آموز است.

8-  دانش آموزان باید ازآوردن وسایل تزئینی و گران قیمت و غیر مرتبط با امر آموزش ، به دبیرستان خودداری کنند.

9- آوردن تلفن همراه به مدرسه ممنوع می باشد.

10- در صورت تغییر منزل یا محل کار یا شماره تلفن اولیاءدر اسرع وقت دبیرستان را مطلع کنند.

11- دانش آموزان باید کارت تحصیلی خود را همیشه به همراه داشته باشند.

12- دانش آموزان موظف به اجرای تمام مقررات که اعلام شده است می باشد و در صورت تخلف ، تصمیمات دبیرستان در مورد وی قابل اجرا است.

در پایان هر سا تحصیلی چنانچه دانش آموز طبق ضوابط و به تشخیص شورای دبیرستان شرایط ادامه تحصیل در دبیرستان هیات امنائی نبی اکرم(ص) را نداشته باشد ، پیش از آغاز سال تحصیلی بعد به وی اطلاع داده می شود، تا نسبت به انتخاب دبیرستان دیگر اقدام کند.تاريخ : یکشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩٠ | ٩:۳٤ ‎ق.ظ | نویسنده : دبیرستان هیات امنائی نبی اکرم(ص)-معاونت فناوری | نظرات ()
  • پاپو مارکت | بک لینک